Ekspedīcijas laikā Islandē manam dronam uzbruka krauklis. Neuztraucieties, putns necieta, tāpat arī drona objektīvs, pateicoties neitrālā blīvuma (ND) filtram. Taču ir daudz citu iemeslu filtru izmantošanai dronam, tāpēc sāksim ar pamatiem.
NISI IRND 16
NiSi IRND filtri (saukti arī par pelēkajiem filtriem)
Visbiežāk izmantotie filtri, kā jau minēju iepriekš, ir NiSi IRND filtri (saukti arī par pelēkajiem filtriem).”IR” nozīmē, ka filtrs nelaiž cauri infrasarkano gaismu un jūs nesaņemsiet ne kādu infrasarkano staru krāsu pārraidi jūsu kadros. Tiem ir daudzas versijas, piemēram, IRND4, IRND8, IRND16, IRND32 un tā tālāk, un tie pielāgo gaismas daudzumu, kas skar kameras objektīvu. Lai arī es iesaku uzņemt agros rītos vai vakaros, lai iegūtu visvienmērīgāko apgaismojumu, šie filtri patiešām ir noderīgi, uzņemot gaišā dienasgaismā vai iemūžinot saullēktus un saulrietus, kad nevēlaties pārgaismot kadru.
NISI IRND 8
Kā tie darbojas?
Tie darbojas šādi: ND8 laiž cauri 1/8 daļu gaismas, savukārt IRND16 - 1/16 daļu gaismas utt. Ekspozīcijas izteiksmē tas nozīmē, ka IRND8 sniedz trīs pakāpes garāku un ND16 četras pakāpes garāku ekspozīciju. Tāpēc, izmantojot ND filtru, tiek iegūta arī lielāka brīvība spēlēties ar aizvara ātrumu un diafragmu, lai iegūtu vislabāko no jūsu kadra.
NISI IRND 16
Slēdža ātrums
Filmēšanā vienmērīgām ainām vispiemērotākais ir 1/50 slēdža ātrums. Citiem vārdiem sakot, tā ir ideāla situācija, lai izmantotu ND filtru, lai varētu uzņemt ar tik mazu slēdža ātrumu pat tad, ja uzņemat gaišā dienasgaismā.
NISI IRND 8
Apļveida polarizācijas (CPL) filtrs
Ja jūs vairāk nodarbojieties ar ēku vai ūdens virsmu uzņemšanu, NiSi apļveida polarizācijas filtrs (CPL) var to paveikt, pateicoties spējai samazināt atstarošanos metālā, stiklā un ūdenī. Šis filtrs ir pieejams arī kā kombinēts CPL/ND, kas jums dod; lielāku kontrastu, dziļākas krāsas, mazāk atstarojumu un samazinātu gaismas daudzumu, kas skar objektīvu.
NISI CP-L
UV filtrs
Vēl viens lielisks filtrs, ko es patiešām iesaku, ir NiSi UV filtrs, lieliski piemērots objektīva aizsardzībai, kā arī bloķē kaitinošo dienas gaismas UV komponentu. Neredzamā UV gaisma ir intensīvāka tīrā jūras gaisā un kalnu reģionos, un tā var izraisīt izplūšanu un zilganu nokrāsu. Tā ir obligāta nepieciešamība visiem ainavu fotogrāfiem.
NISI NC UV
Tas arī viss īsais ievads brīnišķīgajā NiSi filtru pasaulē. Es ceru, ka tas jums deva mazliet lielāku skaidrību plašajā filtru klāstā, un ka jūs tagad esat gatavs (-a) ar savu dronu radīt vēl kvalitatīvākas filmas un fotouzņēmumus. Veiksmi un galvenais - priecājieties!
Ar cieņu Liza Šihlberga, savvaļas dzīvnieku fotogrāfe, režisore un satura veidotāja