Vispirms izlemsim, kādu fokusa attālumu jums vajadzētu.
Fokusa attālums ir svarīgs faktors. Tas ir tāpēc, ka fokusa attālums ļauj mainīt attēla perspektīvu nepārvietojoties. Īsāks fokusa attālums, aptuveni 24 mm, nozīmē, ka varat iegūt plašāku perspektīvu, piemēram, fotografējot ainavas. Lielāks fokusa attālums, aptuveni 200 mm, ļauj pietuvoties subjektam.
Runājot par fokusa attālumiem, ir divu veidu objektīvi - vieni ar fiksētu fokusa attālumu un otri ar mainīgu fokusa attālumu. Objektīvus, kuriem ir tikai noteikts fokusa attālums, sauc par fiksētajiem objektīviem, bet tos, kuriem ir mainīgs, sauc par tālummaiņas objektīviem. Abiem šiem objektīvu veidiem ir priekšrocības un trūkumi.
Profesionāli fotogrāfi visbiežāk izmanto fiksētos objektīvus. Tie ir mazāki, parasti ar lielāku diafragmu nekā tālummaiņas objektīviem un asāki.
Fiksēta fokusa attāluma trūkums ir tāds, ka, ja vēlaties tuvoties savam subjektam, jums ir jāpārvietojas uz priekšu vai atpakaļ.
Tālummaiņas objektīviem ir iespēja mainīt fokusa attālumu minimālās un maksimālās vērtības robežās. Tādēļ ar vienu objektīvu jūs varat iegūt platleņķi un pēc tam pielāgot fokusa attālumu (tuvināt), lai uzņemtu subjektu, kas atrodas daudz tālāk.
Šie objektīvi ir ideāli piemēroti, ja jums nav iespējams tik daudz pārvietoties. Joma, kur tālummaiņas objektīviem ir vislielākā nozīme, ir putnu fotografēšana. Vēl viena joma ir sporta fotografēšana, kurā jums parasti ir liels attālums līdz savam subjektam.
Tālummaiņa ir pieejama ne tikai telefoto fokusa attālumos, bet arī platleņķī.
Diafragma
Vēl viena svarīga objektīva iezīme ir tā maksimālā diafragma. Jo lielāka ir objektīva diafragma, jo vieglāk iegūt mazāku lauka dziļumu un uzņemt vājā apgaismojumā.
Objektīva nosaukumā tas ir skaitlis, kas seko pēc zīmes “f/”. Tāpat kā fokusa attālums, tajā var būt viens skaitlis (piem., f/2.8) vai vairāki cipari (piem., f/4-5.6). Viencipari tiek piešķirti, ja objektīvs ir fiksētais objektīvs vai ja maksimālā diafragma ir vienāda visā tālummaiņas diapazonā. Vairāki cipari norāda maksimālo diafragmas atvērumu, tuvinot vai tālinot.
Attēla stabilizācija (no angļu val. vibrācijas kompensēšana - VC)
Attēla optiskā stabilizācija ir paņēmiens, kurā sistēma objektīva iekšpusē pārvieto objektīva mazos stabilizējošos elementus, lai “stabilizētu” attēlu un kompensētu roku kustības, nospiežot aizvaru.
Ja objektīvs ir aprīkots ar attēla stabilizatoru, tas ļauj fotokameru turēt ilgāk, nenovietojot to uz statīva, lai izvairītos no kustības izplūšanas
Uzbūves kvalitāte
Lieliska uzbūves kvalitāte ļauj izmantot objektīvu jebkura veida laika apstākļos. Lielākajai daļai Tamron objektīvu ir blīvējumi pret laika apstākļu iedarbību, kas nodrošina lietošanu pat visskarbākajā vidē.
Optiskā konstrukcija
Dažādiem objektīviem ir dažādas lēcu konstrukcijas. Dažiem ir zemas dispersijas lēcas (LD), kas samazina hromatisko aberāciju, un dažiem ir ļoti zemas dispersijas (XLD) lēcas, lai nodrošinātu vislabāko asumu. Zemāk esošajā glosārijā mēs izskaidrojam visus dažādos optisko lēcu veidus.
Dažādi objektīvu veidi
Mums ir piedāvājums gan ja fotografējot mazus kukaiņus mežā, vai arī ir nepieciešams platleņķa objektīvs dramatiskiem saulrietiem virs jūras. Vai vēlaties ceļot viegli ar nelielu fiksēto objektīvu vai arī vēlaties fotografēt tīģerus Indijā ar garu telefoto tālummaiņas objektīvu?
Tamron piedāvā plašu visu veidu objektīvu izvēli, visu veidu fotografēšanai neatkarīgi no tā, vai esat iegādājies savu pirmo fotokameru vai strādājis par profesionāli vairāk nekā divdesmit gadus.
Zemāk mēs uzskaitījām dažādus objektīvu veidus.